Ubieraj się jak wysoka kobieta

Dużo pisze się o doborze ubrań do budowy ciała, ale często zapomina się o wzroście. Jeśli jako wysoka kobieta chcesz dodać swojemu strojowi więcej atrakcyjnych elementów, możesz zacząć od użycia kolorów lub wzorów. Możesz nosić kontrastujące kolory na górze i na dole, co może zaszkodzić niższym kobietom. Wysokie kobiety mają również tę zaletę, że mogą nosić i używać większych akcesoriów, takich jak pierścionki, broszki lub torebki… a jeśli chcesz, możesz nosić ich więcej – więcej pierścionków, więcej naszyjników lub bransoletek – co z pewnością pomoże ci w podkreśleniu twojej urody. Jeśli chcesz dodać do sylwetki jeszcze większą wysokość, możesz założyć szpilki i stanąć prosto.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz skupić się na dużych widocznych wzorach, aby uzyskać efekt zblokowanych strojów, takich jak płaszcze, długie sukienki czy pulowery. Takie duże przestrzenie pozwolą ci cieszyć się wielkimi, blokowymi geometrycznymi kształtami i żywymi kolorami. Wyglądają one wspaniale na wysokich kobietach, ale jeśli jesteś też pulchna i szeroka, możesz się zastanowić. Można również nosić spodnie o szerokich nogawkach, aby zwiększyć wrażenie płynących tkanin. Płynne tkaniny, takie jak peleryny czy poncho, świetnie wyglądają na wysokich sylwetkach i mogą wiele dodać do stroju – w rzeczywistości wyglądają lepiej na wyższych kobietach niż na innych budowach. Proporcja to wszystko – możesz wybrać miękkie poncho, które dociera do łokci – krótsze będzie wyglądało na za kuse.

Jeśli chcesz nosić eleganckie żakiety lub garsonki, możesz wypróbować te z rękawami o długości trzech czwartych lub podwinąć je. Nieeleganckie jest noszenie żakietów z długim rękawem dla kobiet, które są wysokie, bo często albo zachodzą na dłonie, albo nie sięgają do nadgarstków. Jeśli twoja garsonka jest zbyt krótka lub przycięta, możesz dodać do niej dłuższą bluzkę lub koszulkę. Topy noszone pod kurtkami i kardiganami są obecnie bardzo modne i mogą pracować zarówno dla pań wysokich, jak i niskich. Najlepiej jest nosić kontrastową koszulę – na przykład bardzo jasne kolory pod ciemną garsonką, jeśli chcesz zwrócić uwagę panom.

Podobnie, możesz podwinąć dżinsy, jeśli kończą się w „niewłaściwym miejscu”, wystarczy zwijać je raz lub dwa razy. Istnieje tylko kilka sklepów, które oferują jeansy dla kobiet w dużych rozmiarach, ale czasami trzeba kupić je online.