Twórcze przyjaźnie i ja!

Przez całe życie coś ciągnęło mnie do ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach, a internet stał się doskonałą okazją do spotykania się z ludźmi o podobnych poglądach. Myślę, że wszyscy lubimy spędzać czas z tymi, którzy są do nas podobni i z przyjemnością dzielimy się tym, co kochamy z innymi.

Chociaż ostatnio spotkałam się z terminem „kreatywne przyjaźnie”, zdaję sobie sprawę, że w życiu mam wiele z tych relacji. Od współpracy z Olką i Marysią po udział w spotkaniach modowych blogerek, zawsze ceniłam sobie nawiązywanie takich kontaktów. Więc dziś dzielę się kilkoma korzyściami z kreatywnych przyjaźni, co może ci się przydać szczególnie jeśli jesteś freelancerem lub prowadzisz własną firmę.

Spotkanie z innymi twórcami jest ożywcze szczególnie, gdy w grę wchodzi herbata i ciasto! A jeśli prowadzisz kreatywny biznes, samo wsparcie, porady, inspiracje i rozmowy generują dodatkową radość i satysfakcję z pracy. Samotna praca może izolować cię od społeczeństwa, więc nawiązywanie relacji z innymi freelancerami jest doskonałym sposobem na utrzymanie motywacji i kontaktów. Daje również zasłużoną przerwę od codziennej pracy.

Dzielenie się pomysłami i przemyśleniami może czasem pomóc w szybszym dojściu do konkluzji niż myślenie na własną rękę. Przyjaciel powie Ci rzeczy, których Twój partner lub rodzina czasami nie są w stanie dostrzec, a spojrzenie na proces twórczy innych to świetny sposób, aby spojrzeć na własne przemyślenia z innej perspektywy. Czasami wszystko, czego potrzeba, to dobry impuls twórczy, aby wszystko widzieć wyraźniej.

Bycie odpowiedzialnym przed kimś ma ogromną wartość, ponieważ pomaga w wykonaniu swej pracy. A z drugiej strony przyjaciel powie Ci, czy pracujesz za ciężko i nie powinnaś wziąć trochę czasu wolnego. Od czasu kiedy zostałam blogerką modową, rady, które otrzymałam od innych, pomogły mi zbudować zdrową strukturę i rutynę wokół mojej pracy.

Najlepszą rzeczą w kreatywnych przyjaźniach jest to, że w odróżnieniu od uczestnictwa w kursie lub konferencji są one bezpłatne! Można również korzystać z domów przyjaciółek dających więcej prywatności niż spotkanie w kawiarni, nie wspominając już o nieograniczonym przepływie herbaty! Wszyscy mamy różne umiejętności i doświadczenia, a dzielenie się nimi z innymi może wzbogacić nasze życie.