Sukienki rozkloszowane

Sukienki rozkloszowane – elegancki i stylowy wybór

Sukienki rozkloszowane są zawsze eleganckim, stylowym wyborem zarówno dla kobiet pracujących w biurach, jak i wybierających się na wieczorne imprez. Dostępne są w szerokiej gamie stylów, które pasują do każdego typu ciała i każdego poczucia mody. Jednym z największych problemów każdej fashionistki jest rodzaj sukienki. Jest wiele rodzajów spódniczek i sukienek: sukienki rozkloszowane, ołówkowe, tulipany – nie mówiąc o ich długościach.

Sukienki rozkloszowaneO wiele bardziej dopasowana niż sukienka rozkloszowana, spódnica ołówek ma smukły, wąski wygląd (co nadaje jej nazwę). Podobnie jak w przypadku spódniczek rozkloszowanych, spódnice ołówkowe występują w wielu różnych długościach, ale długość do kolan jest bezpieczną, uniwersalną długością. Spódnice ołówkowe również różnią się w zależności od tego, gdzie leży talia. Niektóre z nich mają wysokie talie, podczas gdy inne leżą niżej. Spódniczka o wysokim stanie skraca tułów, podczas gdy niski stan wydłuża go. Wybór odpowiedniej sukienki i spódniczki zależy od budowy twojego ciała. Na przykład sukienki rozkloszowane nadają się dla kobiet o kształcie gruszki, tak by rozszerzający się dół równoważył szerokie biodra. Kobiety o dużym brzuchu powinny szukać spódnicy ołówkowej z szeroką talią i dopasowaną górą.

Spódnica tulipanowa otrzymuje swoją nazwę od dodatkowych fałdów tkaniny w talii i zwężającej się sylwetki, która nadaje jej wygląd odwróconego tulipana. Wiele spódnic tulipanowych podkreśla twoją figurę, ale zazwyczaj różnią się one długością. Użytkownicy muszą upewnić się, że ich sukienka jest odpowiednia na daną okazję – na przykład sukienka tulipanowa podkreśli krągłości i sprawdzi się przy większości typów ciała. Musisz dobrać dopasowaną górną część spódnicy, ponieważ więcej fałdów zwiększa objętość, co może nie być atrakcyjne w wypadku większych kobiet.

Wiele kobiet jednak preferuje sukienki rozkloszowane maxi, sięgające poniżej łydek, do kostek. Chociaż często uważana jest za idealna dla wysokich kobiet – zwłaszcza sukienka rozkloszowana – dobrze sprawdzi się też dla drobnych pań. Dokładna długość nie musi zależeć od twojego wzrostu.