Moda – jak stać się prawdziwą Femme Fatale?

Femme fatale, czyli kobieta fatalna. Mroczna, tajemnicza, inteligentna i zabójcza. Od intrygujących pań z filmów noir jak Greta Garbo do współczesnych superbohaterek jak Catwoman i Czarna Wdowa – wszystko w stylu femme fatale jest seksowne.

Jeśli chcesz nosić się w tym stylu, powinnaś dążyć do ubrań ciemnych, seksownych i retro. Wybierz ubrania, które podkreślą twoją sylwetkę i podkreślą twój wygląd, przyciągając w subtelny sposób uwagę do twego wyglądu. Wybierz ciemniejsze barwy, aby wyglądać jak prawdziwa superłotrzyca, jak czarny, burgund, bordo lub szmaragdowa zieleń. Jeśli możesz, uzupełnij swój wygląd ładnymi wysokimi obcasami. Nie musisz się ubierać jak w latach 40. – podczas gdy możesz nosić elegancką sukienkę koktajlową lub wieczorową z siatkowymi kabaretkami i futrzanym płaszczem, inne dobre ubrania to skórzane spodnie, ciemne dżinsy i ciasny sweter lub skórzana kurtka.

Jeżeli chcesz wyglądać ciemno i tajemniczo, możesz zdecydować się na dłuższe włosy, które przysłonią niektóre rysy twarzy. Ale krótka fryzura jest również dobrym wyborem, pokazując twarz i tworząc bardziej groźny, androgyniczny wygląd.

A jeśli chcesz stworzyć ten ponadczasowy styl, powinnaś też wybrać charakterystyczną czerwoną szminkę. Dopasuj ją do koloru skóry, podkreśl kształt ust i z dumą zademonstruj swój wygląd. Idealny femme fatale ma czerwone usta, blady wygląd i ciemne powieki oczy. Użyj więc ciemnego cienia do powiek, eyelinera i ciemnego tuszu do rzęs. Unikaj błyszczącego lub lśniącego makijażu.

I dodaj akcesoria. Dobry wygląd podkreśla to poczucie mrocznej tajemniczości, więc możesz chcieć wybrać jeden lub dwa dodatki. Kapelusz z woalka, fedora lub duży kołnierz kołnierzem sprawia, że wyglądasz bardziej w stylu noir – ale możesz wybrać parę okularów przeciwsłonecznych, czarne rękawiczki, a może nawet bez palców, aby wyglądać nowocześniej. I oczywiście biżuteria jest wieczna – naszyjnik diamentowy lub perłowy może być bardzo imponujący.

Jeśli masz kłopoty z inspiracją, po prostu obejrzyj kilka filmów. Warto czasem być twardą, niezależną i przebojową – tak jak te panie to robiły w latach 30.