jeansy

Jeansy i jak o nie dbać

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety noszą jeansy – co za niespodzianka. Jeansy są klasycznym elementem ubioru i dają ci modny, wytrzymały wygląd, niezależnie od tego, czy jesteś chłopcem czy dziewczyną. I niezależnie od płci, warto nauczyć się nosić je i prać je właściwie.

Noszenie jeansów to umiejętność, której musisz się nauczyć. Pierwsza różnica między dżinsem a innymi ubraniami: nie prać. Mówię poważnie, jeansy wymagają prania tylko wtedy, gdy się zabrudzą, ale regularne używanie, pot i brud pomogą tylko dopasować się im do ciała. Nieuchronnie kurczą się podczas prania – co może być dobrodziejstwem, jeśli są zbyt duże dla Ciebie. Jeśli dżinsy zabrudzą się, po prostu przetrzyj je wilgotną ściereczką, a następnie pozwól im wyschnąć i zdecyduj, czy potrzebują prania – wyniki mogą Cię zaskoczyć. Dbaj o nie delikatnie – napowietrz je, spryskaj wodą i pozostaw je do wyschnięcia na słońcu. A jeśli zaczną brzydko pachnieć, nie używaj detergentów! Wystarczy owinąć je w plastikową torbę i włożyć do zamrażarki na noc. To zamrozi bakterie.

jeansyNajwiększą zaletą denimu jest to, że dostosowuje się do użytkownika. Więc jeśli chcesz, aby spodnie dżinsowe dopasowały się do Twojego wyglądu, nie zmuszaj ich do nadawania im innego kształtu. Staraj się nie rozciągać, nie uprawiaj jogi ani innych podobnych ćwiczeń w dżinsach.

Kiedy prać dżinsy? Po co najmniej trzech miesiącach ciągłego używania – bądź ostrożny, że mogą się kurczyć lub zbiec w pralce. Kiedy staną się naprawdę zabrudzone i śmierdzące – a sposoby ich odświeżania będą już nie działać. Wypierz je w zimnej wodzie, jakby były delikatne (30 C), a czasami można je tylko wyprać ręcznie w misce. Jeśli używasz pralki, powinieneś je wywrócić na zewnątrz. Nie susz ich w suszarce bębnowej, chyba że chcesz zniekształcić ich elastyczność.

Dobrej jakości jeansy damskie to podstawa każdej kobiecej szafy – warto zaopatrzyć się w nie i wiedzieć, jak je konserwować. Podniszczone jeansy mogą wyglądać ładnie ale to dlatego, że są naturalnie zużyte i dobrze rozchodzone.