koszulki

Jak składać koszulki i inne ciuszki?

Niepotrzebne zmarszczki na ubraniach to problem, z którym musimy sobie poradzić zanim wyjedziemy z domu. Dotyczy to w szczególności odzieży wykonanej z materiałów, które są lekko pomarszczone ze względu na swoją strukturę. Prasowanie to niezastąpiony proces po praniu i wysuszeniu ubrań, dzięki któremu będą one wyglądać elegancko i stylowo podczas noszenia. Niestety, jest to czasochłonna czynność i jeszcze trzeba je złożyć. Czytelnicy pytają mnie często jak składać koszulki i inne ubrania ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki. Jest wiele metod, i ważne jest, aby zapewnić, że prasowane przez nas ubrania są przechowywane w taki sposób, że są chronione przed dalszym marszczeniem się.

Jak złożyć koszulki do szafy?

Najprostszym rozwiązaniem jest wieszanie każdego elementu odzieży bezpośrednio po prasowaniu na oddzielnym wieszaku. Zawsze trzymaj garnitury, kurtki, koszule i sukienki na wieszakach. Warto jednak wspomnieć, że każdy z tych ubiorów powinien być prawidłowo zawieszony.

koszulkiKoszule i eleganckie bluzki powinny być zapięte na guziki przed umieszczeniem w szafie, a ich kołnierze wyprostowane i starannie uprzątnięte. Aby poprawnie powiesić spódnice i spodnie oraz chronić je przed zmarszczkami, warto kupić specjalne wieszaki z uchwytami.

Do szafy składamy ubrania, które nie marszczą się łatwo, jak ten t-shirt https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki/t-shirt-z-blyszczacym-napisem-romantic. Zazwyczaj będą to spodnie sportowe i dżinsy, swetry, bluzy, koszulki. Koszulki i swetry najlepiej jest złożyć w kostkę, ale w Internecie wiele jest przewodników po tym, jak składać koszulki. Spodnie dresowe i dżinsy należy złożyć na trzy części.

Nie wolno nam jednak zapominać, że nawet najdokładniejsza metoda składania odzieży nie jest wystarczająco skuteczna, jeśli nie mamy wystarczająco dużo miejsca na jej przechowywanie. Zasada ta dotyczy również ubrań wiszących w szafie, ponieważ szczelnie zapakowane wieszaki z pewnością nie pomagają nam uniknąć deformacji, wręcz przeciwnie – sprawią, że będą się jeszcze częściej pojawiać. Aby zabezpieczyć się przed tymi ubraniami, warto zaopatrzyć się w specjalne separatory i kosze ułatwiające przechowywanie. Ułatwiają nam one porządkowanie prasowanej i składanej odzieży jak nasze ulubione koszulki damskie.