Gdzie kupić tanie buty sportowe – nasze porady

Znalezienie najlepiej pasującego buta spośród wielu wyborów w lokalnym sklepie z butami sportowymi nie zawsze jest łatwe. Aby zapewnić wyjście ze szczęśliwymi stopami, należy upewnić się, że te tanie buty sportowe pasuja prawidłowo od pięty do palca. Poprosiliśmy właścicieli sklepów specjalistycznych jak https://zoio.pl/obuwie/buty-sportowe, z których każdy wyposażył tysiące biegaczy, o podzielenie się swoimi tajemnicami. Wiedza o tym, czego szukać, da Ci lepsze wyobrażenie o tym, jak powinnaś wybrać następną parę butów sportowych.

Doświadczeni sprzedawcy widzą, jak biegacze popełniają te same błędy przy zakupie butów. Ale nie ty, już nie dzięki naszym poradom.

Niektórzy biegacze zbytnio troszczą się o modę, a my staramy się od tego dystansować. Często, kiedy dostają but, który wygląda fajnie, w końcu wracają za kilka miesięcy i mówią: „Ten but mnie boli. Miałam z tym problem”. Kiedy kupujesz tanie buty sportowe myśl o dobrej formie, a nie o modzie”.

tanie buty sportoweKiedy jesteś gotów zapłacić, zapytaj, czy są jakieś zniżki dla biegaczy i członków klubu. Większość sklepów specjalistycznych oferuje zniżki od 10 do 20 procent dla członków naszego lokalnego track clubu. Dołączenie do niego często nic kosztuje, więc jeśli kupisz dwie pary butów na pewno ci się to opłaci…

Zbyt szczelnie dopasowane buty sportowe prowadzą do pęcherzy i czarnych paznokci i tego rodzaju rzeczy. Zwłaszcza kobiety są przyzwyczajone do noszenia butów dopasowanych do stóp, ponieważ często są bardziej świadome rozmiaru swojej stopy. Sprzedawcy często mówią ‚Zagraj na fortepianie palcami’, co oznacza, że dopasowanie powinno być wystarczająco przestronne w nosku, ale nie za bardzo.

Nie wybieraj się na zakupy o niewłaściwej porze dnia. Wiele razy ludzie przychodzą rano i mówią: ‚To jest but, którego potrzebuję’. Potem następnego dnia wrócą i powiedzą: „Ja nosiłem je o 17.00, i okazały się za małe.”. Stopy zaczynają puchnąć rano i zatrzymują się dopiero około godziny 16.00. Dlatego zawsze kupuj buty wieczorem.

Nie trzymaj się też kurczowo rozmiaru. Ludzie zakładają, że rozmiar to rozmiar – że 29 w Nike będzie taki sam jak 29 w Asicsach. Wymiary różnią się jednak ze względu na różne kopyta (formy stóp), różny kształt cholewki oraz sposób zszywania buta. Mierz stopy za każdym razem, kiedy kupujesz, i zawsze przymierzaj swoje tanie buty sportowe!