baleriny

Designerskie baleriny – coś dla ciebie?

W 1947 roku projektantka Rose Repetto stworzyła parę butów dla swojego syna, który był tancerką baletu. W ciągu kilku lat aktorki, takie jak Brigitte Bardot, prosiły o dodatkowe pary tych baletek na płaskim obcasie do noszenia jak codzienne buty, i tak powstały designerskie baleriny. Obuwie to szybko zostało przyjęte przez każdą stylową kobietę i pozostało jednym z najbardziej rozpoznawalnych stylów obuwia damskiego, dostępne na https://zoio.pl/obuwie/baleriny-espadryle-lordsy. Kobiety często preferują stylowe baleriny, z eleganckim wykończeniem i wykonane z materiałów wysokiej jakości. Większość projektantów sprzedających buty oferuje jakąś formę baleriny. Jednak niżej wymienieni projektanci stworzyli ikoniczne buty, które w całości lub częściowo ukształtowały całą markę.

Chanel

Klasyczne skórzane buty na płaskim obcasie opracowało setki dekoratorów. Najbardziej znane baleriny od Chanel posiadają brązową górną część kontrastującą z czarnym skórzanym pokryciem palców. Prosta kokarda i wyhaftowane logo w odcieniach brązu to kluczowe subtelne detale. Inne czółenka Chanel charakteryzują się charakterystyczną, pikowaną tkaniną lub paskami a’la sandały.

London Sole

balerinyJane Winkworth zbudowała swoją firmę, London Sole, na klasycznych balerinach, które były dostępne we wszelkich kolorach, materiałach i wykończeniach w każdym sezonie. Jako że przez ponad 20 lat obecni są w branży obuwia, London Sole oferuje teraz setki różnych rodzajów balerin i butów damskich.

Repetto

Od ponad 65 lat francuski projektant Repetto sprzedaje klasycznie stylizowane baleriny damskie. Największym sukcesem handlowym firmy Repetto były ich proste czerwone baletki, które były noszone przez Brigitte Bardot w „And God Created Women”. Popularność Bardotki wywołała duży popyt na obuwie damskie w tym stylu. Teraz francuskie celebrytki, w tym była pierwsza dama Francj, Carla Bruni, regularnie pojawiają się w baletkach od Repetto. W tradycyjnych butach od Repetto zastosowano bardzo cienkie podeszwy, masywne skórzane wykończenie i subtelne ozdoby.

Salvatore Ferragamo

Baleriny od Ferragamo powstały po raz pierwszy tylko dla Audrey Hepburn, która zaadoptowała je do swojego osobistego stylu. Na szczęście te buty dasmkie te są już dostępne dla wszystkich, nie tylko gwiazd Hollywood. Większość butów od Ferragamo można łatwo rozpoznać po dużej grubej wstążce, zawiązanej wokół złotego logo.

Tory Burch

Baleriny od Tory Burch były jednym z produktów, które pomogły spopularyzować całą markę projektanta. Buty damskie od Tory Burch mają bardzo duży medalion z logo firmy na palcach buta, i giętkie obcasy. Choć kształt tych butów rzadko się zmienia, co roku dostępne są nowe kolory zarówno górnej części buta, jak i medalionu z logo.