bomberki

Bomberki – idealne kurtki na jesień

Kojarzone ze stylem wojskowym, kurtki bomberki to klasyk z epoki, który przetrwał próbę czasu, a we współczesnym świecie mody niesie ze sobą kilka bardzo znaczących konotacji stylistycznych. Pod koniec lat 80-tych, znane domy mody, takie jak Hugo Boss, Versace i Ralph Lauren, stworzyły swoje własne interpretacje tej historycznej kurtki, która bez wątpienia pozostawiła po sobie ślad w obecnych światowych kręgach mody.

Bomberki powodują w mojej duszy głębokie uczucie nostalgii. Kiedy skończyłem 14 lat, otrzymałam pierwszą bomberkę i glany Dr Martens, które do dziś stanowią jeden z moich ulubionych strojów. Mówiąc krótko, mogę jedynie opisać uczucie samodzielności podczas noszenia ich. Wiele lat później mogę z dumą przyznać, że w mojej obecnej szafie jesienno-zimowej bomberki to nadal podstawowe kurtki na jesień.

bomberkiJeśli myślisz o kurtce typu bomberka, wszechstronność nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci do głowy. Jednak biorąc pod uwagę wiele zmian niektórych z najbardziej popularnych projektantów na przestrzeni lat, bomberka może być teraz łączona z bardzo różnymi stylizacjami w zależności od tego, czego szukasz. Dostępna w różnych teksturach, kolorach i wzorach, kurtka taka może pomóc Ci stworzyć prawie każdy strój, o którym można pomyśleć.

Najczęściej używana w strojach casual, kurtka bomberka jest bezpiecznym, ale stylowym wyborem. Dostępna w różnych kolorach, najbardziej popularna interpretacja to nylonowa kurtka na jesień, z charakterystycznymi ściągaczami.

Sportowe bomberki

Podobnie jak w przypadku opcji casual, kurtki bombowe sprawdzają się również w strojach inspirowanych sportem sportowym. Dzięki bardziej wytrzymałej konstrukcji, stylizacje te mogą mieć różne fasony i faktury. Można na przykład zobaczyć bomberki z kieszeniami na plecach, kieszonkami w rękawach, kapturami, a nawet z wysokim kołnierzem.

Bomberki z widowiskowym nadrukiem

W czasach nowożytnych pojawiają się nowoczesne wzornictwo. Wiele różnych stylów bomberek z nadrukiem trafiło na wybiegi modowe a w końcu do naszych ulubionych sklepów i butików. Niektóre z bardziej popularnych modeli to wzory moro, kwiatowe i paisley. Jak w przypadku każdej efektownej odzieży, ważne jest, aby sparować takie wzorzyste bomberki z bardziej stonowanymi ciuchami, które harmonijnie się łączą, a jednocześnie nie kolidują z wyróżnionym elementem.